Liczba przetargów czy konkursów marketingowych pokazuje, że wiele firm nie ma agencji do stałej obsługi. Lub ma ale sprawdza, czy u sąsiada trawa nie jest bardziej zielona? Może to kwestia zaufania, wiary a może chęć ciągłego sprawdzania czy może moglibyśmy mieć to samo ale taniej i lepiej? O motywacje trzeba by zapytać pracowników marketingu dużych firm. Ja, jako marketer z ramienia agencji, spróbuję wskazać zalety stałej współpracy z jedną firmą.

Opublikowane 26.07.2017 w kategorii Case study

Konsument XXI wieku jest wybredny i wyczulony, nie zachwyca się niskojakościowym materiałem, czy to na Facebooku czy w innych mediach internetowych. Oczekuje konkretów, szczerości i dobrej roboty.

Opublikowane 12.06.2017 w kategorii Case study, Wideo

Produkcja wideo to świetny sposób na promocję firm, produktów ale i miejsc i miast. Spot staje się częstym elementem reklamowym, tuż obok plakatów, ulotek, katalogów czy stoisk targowych. Konsumpcja materiału wideo jest szybsza, nie wymaga wkładu ze strony widza a jednocześnie dzięki zastosowanym środkom wyrazu może wzbudzić spore zaangażowanie. A to właśnie marki, których komunikacja wciąga nas w dyskusję, które nie są nam obojętne – wygrywają w wyścigu konkurencyjnym.

Opublikowane 19.05.2017 w kategorii Case study, Wideo

Branding często traktowany jest jak ładne ubranie dla marki. Nic bardziej mylnego. Branding jest wyrażeniem charakteru, misji, wizji firmy. Powinien nieść w sobie takie emocje, na jakich nam zależy. Powinien wspomagać szybką i bezbłędną identyfikację z branżą i dekodowanie dokładnie tych jej aspektów, które chcemy podkreślać. Może eksponować pewne cechy a inne ukrywać. Branding wyraża osobowość marki i dlatego jego stworzenie to nie przysłowiowa „bułka z masłem”.

Opublikowane 12.05.2017 w kategorii Branding, Case study

Gdy w 2014 roku spotkało się dwóch znajomych: kreatywny grafik i pomysłowy przedsiębiorca, którzy podczas rozmowy nad szklanką spienionego trunku rozmawiali o pomyśle na życie tego drugiego, wszystko wskazywało na piwny pomysł jakich wiele…

Opublikowane 10.05.2017 w kategorii Branding, Case study

Identyfikacja wizualna, naming, projekty etykiet to rdzeń współpracy Browaru Solipiwko ze studiem NOMONO. Wspólna pasja do designu i piwa produkowanego z wysokiej jakości surowców sprawiła, że kompetencje agencji i klienta coraz bardziej się przeplatały.

Opublikowane 02.05.2017 w kategorii Branding, Case study