Dlaczego warto inwestować w wideo?

Opublikowane 25.08.2017 w kategorii Wideo

Nagrania wideo to jeden z ciekawszych sposobów na promocję miejsc czy firm. Jest to przystępna dla każdego forma przekazu, która zwięźle może pokazać najważniejsze elementy w całej ofercie. Warto więc zainwestować nie tylko w ulotki czy bannery, ale również w firmy reklamowe. Wrocław jest miastem, w którym znajduje się nasze biuro, ale można się z nami skontaktować także mailowo i telefonicznie.

Jak wyglądają dobre filmy reklamowe?

Mimo, że wideo jest bardzo przystępną formą przekazu, jego stworzenie nie należy do łatwych zdań. Jego głównym celem jest bowiem przyciągnięcie uwagi i zainteresowania odbiorców i jednocześnie spełnienie oczekiwań zleceniodawcy, czyli zawrzeć w nagraniu wszystkie najważniejsze dla niego elementy. Dużym wyzwaniem jest także dobranie odpowiedniej ścieżki dźwiękowej. To wszystko powinno tworzyć spójną całość i jest najważniejsze, kiedy tworzy się filmy reklamowe. Wrocław i inne miasta coraz częściej decydują się na tego typu materiały promocyjne, które są dobrym przykładem nagrań wideo.

Jedną z naszych produkcji jest film promujący miasto Oleśnica. Scenariusz do nagrania został stworzony przy ścisłej współpracy z działem promocji miasta, które wybrało miejsca i osoby do pokazania w filmie. Jako podkład muzyczny wybrany został utwór oleśnickiego zespołu, co spaja projekt w całość. W filmie wykorzystaliśmy także kolorowe romby z wizualnej identyfikacji Oleśnicy, dzięki czemu projekt jest dopasowany do wszelkich innych działań promocyjnych miasta.

Co dają filmy reklamowe?

Wszelkiego rodzaju działania promocyjne zachęcają odbiorców do skorzystania z oferty. Jednak filmy reklamowe wywierają mocniejszy wpływ, ponieważ pokazują konkretne czynności oraz możliwości, jakie niesie za sobą dana propozycja. Dobrym przykładem mogą być tutaj nagrania reklamowe dla gminy i miasta Wieruszów, które podzielone są na klika części: wideo ogólne, działania „po godzinach” i biznes. W ten sposób zostały pokazane zarówno możliwości zarobkowe w mieście, jak i oferta sportowo-rekreacyjna i pasje mieszkańców. Dzięki temu filmy trafiają do różnych odbiorców i zachęcają ich do odwiedzenia miasta i okolicy oraz przedstawiają jego możliwości biznesowe.