Promujemy Oleśnicę

Opublikowane 19.05.2017 w kategorii Case study, Wideo

Produkcja wideo to świetny sposób na promocję firm, produktów ale i miejsc i miast. Spot staje się częstym elementem reklamowym, tuż obok plakatów, ulotek, katalogów czy stoisk targowych. Konsumpcja materiału wideo jest szybsza, nie wymaga wkładu ze strony widza a jednocześnie dzięki zastosowanym środkom wyrazu może wzbudzić spore zaangażowanie. A to właśnie marki, których komunikacja wciąga nas w dyskusję, które nie są nam obojętne – wygrywają w wyścigu konkurencyjnym.

Oleśnica to miasto w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu, położone nad malowniczą rzeką o tej samej nazwie. Ma około 40 tysięcy mieszkańców. Jest prężnie działającym centrum kulturalnym, sportowym i oświatowym.

Wraz z opracowaniem nowej identyfikacji wizualnej miasta oraz logo, które ma służyć do jego promocji, władze zapragnęły mieć film promocyjny. Materiał taki miał być osią nowego serwisu internetowego, ale też powinien być wyświetlany w infokioskach, w urzędach czy na targach. Do projektu zostało zaproszone studio produkcyjne NOMONO, którego doświadczenie przekonało władze miasta do współpracy.

Scenariusz spotu został opracowany we współpracy z działem promocji. Miasto wytypowało miejsca i osoby, które chcieliby pokazać w filmie a nam pozostało to zaplanować i zrealizować. Dwa dni zdjęciowe poprzedziła wizja lokalna i dokładne rozpisanie ujęć, które chcieliśmy mieć na filmie. Nagrania o wschodzie i zachodzie słońca, degustacja słynnych oleśnickich tostów i dziesiątki godzin przejrzanych materiałów archiwalnych, walka z pogodą, ujarzmianie rozbrykanej młodzieży, uciekanie przed rowerami w parku a wszystko to po to, by pokazać Oleśnicę atrakcyjną zarówno dla turysty jak i dla mieszkańca. Taki cel nam przyświecał i tak w ogromnym skrócie wyglądały dni zdjęciowe.

Muzyka w dużym stopniu oddziałuje na widza i może podbić lub zepsuć efekt osiągnięty przez wideo. Dlatego dobór ścieżki dźwiękowej do każdego naszego spotu jest dużym wyzwaniem i zajmuje sporo czasu i uwagi. W tym projekcie udało się znaleźć świetny podkład, którego wykonawcą jest oleśnicka grupa NOTOPOP. Dzięki tej współpracy film jest w 100% rodem z Oleśnicy: zarówno w warstwie wideo jak i audio.

W zmontowany film postanowiliśmy wpleść elementy z nowej identyfikacji wizualnej miasta – kolorowe romby. Kolory odzwierciedlają te zastosowane w BrandBooku, które będą pojawiać się przy okazji promowania wydarzeń sportowych, historycznych czy gospodarczych w mieście.

Za identyfikację wizualną odpowiada Michał Ruchel, projektant graficzny z agencji brandingowej FLOV, należącej do studio NOMONO. Logo i projekty materiałów komunikacyjnych były przedmiotem pracy magisterskiej Michała, którą zaakceptowało i wdrożyło miasto.

Dopełnieniem projektu będzie strona www, której premiera zaplanowana jest na wakacje.